Przejdź do treści

Szkolenie z Otwierania Danych dla Jednostek Samorządu Terytorialnego – Transparentność w Zarządzaniu Dostępna Dla Wszystkich

Ministerstwo Cyfryzacji ogłosiło daty pierwszych warsztatów, które odbędą się w roku 2023 w następujących terminach: 12-13 września, 14-15 września, 19-20 września, 21-22 września, 26-27 września oraz 28-29 września. Szkolenia będą trwały przez dwa dni i zostaną zrealizowane w formie online, aby umożliwić uczestnikom wygodne uczestnictwo z dowolnego miejsca.

Zgłoszenia na udział w warsztatach przyjmuje się do 18 sierpnia. Aby się zapisać, należy przesłać zgłoszenie na adres aod@pir.edu.pl, wskazując preferowaną datę warsztatów. Ministerstwo zaleca, aby zainteresowane osoby niezwłocznie dokonały rejestracji, ponieważ liczba miejsc jest ograniczona. Do udziału w szkoleniu zostaną zakwalifikowane maksymalnie dwie osoby z jednego urzędu, aby umożliwić jak najszerszy dostęp do szkolenia dla różnych jednostek samorządu terytorialnego.

Warto podkreślić, że Ministerstwo Cyfryzacji planuje kontynuację cyklu warsztatów w przyszłości. Nabory na kolejne terminy szkoleń będą ogłaszane w późniejszym terminie, co stwarza możliwość dla tych, którzy nie zdążyli się zapisać na pierwszy cykl, by wziąć udział w kolejnych edycjach.

Przyjęcie tej inicjatywy Ministerstwa Cyfryzacji zdecydowanie podkreśla jego zaangażowanie w rozwijanie świadomości i umiejętności w zakresie otwierania danych publicznych wśród pracowników jednostek samorządu terytorialnego. To unikatowa okazja dla samorządów, aby wzbogacić swoje kompetencje w zarządzaniu danymi i zwiększyć otwartość instytucji dla mieszkańców.

Więcej o tym dlaczego otwieranie danych przez samorządy jest takie ważne przeczytać można w innym naszym wpisie pt. Otwieranie danych publicznych przez jednostki samorządu terytorialnego, a o na co warto zwrócić uwagę podczas wdrażania repozytorium danych publicznych w artykule pt. Jak udostępniać otwarte dane publiczne?.

Więcej informacji o wydarzeniu: Bezpłatne szkolenia dla JST z otwierania danych; ruszyły zapisy na pierwsze terminy | Serwis Samorządowy PAP

Chciałbyś wdrożyć repozytorium otwartych danych publicznych w Twojej jednostce samorządu terytorialnego? Koniecznie zapoznaj się z naszą ofertą!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *