Przejdź do treści

WEBciti – internetowe witryny skrojone na potrzeby urzędów miast i gmin

Odkryj WEBciti: Twoje Indywidualne Rozwiązanie budujące wizerunek urzędu oraz wspierające komunikację miast i gmin z mieszkańcami, turystami oraz przedsiębiorcami. Zgodne z wytycznymi WCAG, wspierające najlepsze praktyki SEO, responsywne oraz integrujące funkcjonalności BIP – System Zarządzania Treścią (CMS) skrojony na potrzeby Twojej jednostki samorządowej!

W erze upowszechnienia Internetu i wszechobecnych smartfonów, to właśnie kanał internetowy stał się podstawowym medium komunikacyjnym zarówno globalnie, jak i w lokalnych społecznościach miast i gmin. Niezależnie od tego czy mieszkaniec chce sprawdzić godziny otwarcia urzędu, czy turysta przejrzeć mające się odbyć w najbliższym czasie wydarzenia kulturalne czy też wreszcie przedsiębiorca dowiedzieć się jak ma opłacać lokalne podatki – witryna internetowa urzędu miasta i gminy, bądź wyszukiwarka internetowa są prawie zawsze środkami pierwszego wyboru. Warto zwrócić uwagę, że portale internetowe jednostek samorządowych rządzą się swoją specyfiką – powinny być zgodne z architekturą informacyjną lokalnych jednostek samorządowych, implementować standardy dostępności WCAG, dobrze się wyświetlać niezależnie czy przeglądane są na laptopie, smartfonie czy tablecie, a mile widzianą opcją jest również implementacja BIP.

Biurko z laptopem MacBook i zielonym liściem w szklance

Główne korzyści:

  1. Zgodność z architekturą informacyjną lokalnych samorządów: Mimo istnienia specyfiki poszczególnych jednostek samorządowych wynikających z położenia geograficznego czy rozwoju specyficznych dziedzin przemysłu, wiele funkcji pełnionych przez urzędy realizowanych jest podobnie i w ramach analogicznych jednostek organizacyjnych. Pozwoliło to wypracować pewien referencyjny model informacyjny oraz sposób nawigacji po witrynie, który uwzględniając interesy poszczególnych użytkowników, pozwala pełnić swoje funkcje w sposób szczególnie dla nich łatwy i efektywny.
  2. Spełnienie wymogów formalnych: Portale informacyjne jednostek administracji publicznej muszą cechować się dostępnością dla wszystkich potencjalnych odbiorców informacji. Nasze rozwiązanie spełnia standardy WCAG, a w celu dalszego zwiększenia dostępności implementować może również funkcjonalność chatbota. Decydując się na nasze rozwiązanie otrzymujesz także swoją własną platformę BIP.
  3. Zgodność z najlepszymi praktykami SEO oraz responsywności: Optymalizacja witryny pod kątem wyszukiwarek internetowych (SEO – ang. search engine optimization) jest kluczowa dla przypadków, gdy użytkownik chcąc zdobyć informację nie wyszukuje jej wprost na platformie urzędu, ale za pomocą wyszukiwarki internetowej jak np. Google. Responsywność natomiast pozwala na wyświetlenie zawartości witryny w sposób przejrzysty i czytelny niezależnie od urządzenia używanego przez użytkownika. Pozwala to minimalizować tzw. współczynnik odrzuceń czyli przypadków, gdy użytkownik zniechęca się do dalszego przeglądania witryny.

Cechy wyróżniające:

Dopasowanie do potrzeb JST: Nasz platforma to coś więcej niż oferowane często przez agencje reklamowe wdrożenie systemu CMS z gotowym lub indywidualnie opracowanym tematem graficznym. Chcąc tworzyć publikacje na naszej platformie użytkownik nie musi umieć się posługiwać edytorem blokowym HTML, a jedynie skupiać się na publikowanych treściach. Dla strukturalnych i często powtarzających się treści na witrynie – jak na przykład dane teleadresowe – stworzyliśmy specjalne komponenty, tak, aby dane tego typu w przypadku konieczności aktualizacji, zmienić trzeba było tylko w jednym miejscu.

Oś czasu: Opracowany przez nas komponent osi czasu umożliwia prezentację i wizualizację wszelkiego rodzaju zdarzeń istotnych czy to dla mieszkańca, turysty czy przedsiębiorcy.

Możliwość integracji: Nasza platforma możliwa jest do zintegrowania z e-usługami używanymi już w danej jednostce. Możliwa jest również autentykacja i autoryzacja użytkowników zewnętrznych, takich jak mieszkańcy czy przedsiębiorcy, tak aby dostarczać im indywidualne i spersonalizowane treści.

Biurko z klawiaturą i tabletem

Oferta dla Ciebie:

Choć w dzisiejszych czas strona internetowa wydaje się czymś oczywistym i podstawowym, to należy pamiętać, że wraz z rozwojem technologii takich jak HTML, semantyczne sieci czy JavaScript, pozornie ładnie wyglądająca strona www może nie uwalniać całego potencjału jaki niesie za sobą obecność w sieci internet. To właśnie dlatego przykładamy najwyższą uwagę nie tylko do projektu graficznego dostarczanej platformy informacyjnej, ale również do wszystkich zagadnień niewidocznych dla potencjalnego użytkownika, czy administratora portalu. Wierzymy, że zadbanie o każdy z tych detali pozwoli wznieść to najważniejsze narzędzie komunikacji urzędu z mieszkańcami, turystami oraz przedsiębiorcami na jeszcze wyższy poziom.

Nie mniej ważne są Twoje indywidualne oczekiwania. Skontaktuj się z nami, aby dowiedzieć się, jak możemy dostosować nasze rozwiązanie do specyfiki funkcjonowania Twojej jednostki, a w szczególności jak je zintegrować z innymi działającymi już w Twojej jednostce systemami..

Skontaktuj się z nami już dziś i odkryj, jak WEBciti może pomóc Twojemu urzędowi i całemu regionowi!

Rozpocznij swoją podróż z WEBciti już dziś! Skontaktuj się z nami, aby dowiedzieć się, jak możemy dostosować nasze rozwiązanie do Twoich unikalnych potrzeb.